Toimihenkilöt

Toimihenkilöt

Toimihenkilöt avustavat yhdistyksen hallitusta mitä erilaisimmissa tehtävissä pitämällä esim. leffailtoja ja hoitamalla yhdistyksen saunavuorovarauksia. Hallituksen jäsenistä poiketen toimihenkilöitä ei valita yhdistyksen kokouksessa eikä heillä ole äänivaltaa hallituksen kokouksissa. Toimihenkilöt valitaan hallituksen toimesta kulloisen tarpeen mukaan.
Tarkemmat tiedot toimihenkilöiden tehtävistä voit lukea:

http://tykry.fi/toimihenkilokuvaukset/

Toimikauden 2019 toimihenkilöt

Joonas Korhonen
Peli-illoista vastaava toimihenkilö
jojalk@utu.fi

Roni Tähti
Leffa-illoista vastaava toimihenkilö
rpjtah@utu.fi

Mimosa Sillanpää
Tenttitärpeistä vastaava toimihenkilö
mamsil@utu.fi

Emilia Kortelainen
Kraatterista vastaava toimihenkilö
emkrkor@utu.fi

Paulina Heponiemi
Käsityökerhosta vastaava toimihenkilö
pebhep@utu.fi

Ilona Varjus
Käsityökerhosta vastaava toimihenkilö
ilelva@utu.fi

Jenni Peuhkurinen
Alumneista vastaava toimihenkilö
ajtlah@utu.fi

Viola Inkinen
Tapahtumatoimihenkilö
viola.l.inkinen@utu.fi

Emilia Moritz
Tapahtumatoimihenkilö
emilia.k.moritz@utu.fi

Malviina Nikola
Tapahtumatoimihenkilö
malviina.p.nikola@utu.fi

Janita Louhelainen
Tapahtuma- ja sometoimihenkilö
jamalo@utu.fi

Ira Tulla
Some- ja grafiikkatoimihenkilö
irmatu@utu.fi

Matias Kari
Grafiikkatoimihenkilö
mpokar@utu.fi

Oskari Nääjärvi
Grafiikkatoimihenkilö
oskari.s.naajarvi@utu.fi

Tommi Vienonen
Urheilutoimihenkilö
tojuvie@utu.fi

Risto Jokinen
Koulutuspoliittinen toimihenkilö
rioljo@utu.fi

Enni Mannila
Yleinen ja KV-toimihenkilö
ensoma@utu.fi

Matti Leinonen
Kraatteri- ja KV-toimihenkilö
majulei@utu.fi

Emilia Kaipainen
Yleinen toimihenkilö
emrkai@utu.fi

Laura Forsman
Yleinen toimihenkilö
laelfo@utu.fi

Aliisa Pakarinen
Yleinen toimihenkilö
aliisa.h.pakarinen@utu.fi

Emilia Hautala
Yleinen toimihenkilö
emjhau@utu.fi

Elli Virtanen
Yleinen toimihenkilö
elli.j.virtanen@utu.fi

Krista Heikkilä
Yleinen toimihenkilö
kriheiz@utu.fi

Antti Pekkanen
Yleinen toimihenkilö
anolpe@utu.fi

Laura Tyni
Yleinen toimihenkilö
ljtyni@utu.fi

Emma Viinamäki
Yleinen toimihenkilö
emavii@utu.fi

Leena Laitala
Yleinen toimihenkilö
leena.m.laitala@utu.fi